Jak nalézt svobodu ve strachu | #16

„Odvaha neznamená nemít strach – nýbrž schopnost nenechat se jím ochromit.“

Paulo Coelho

Rozhodl jsem se představit své chápání strachu. Jedno z mých přesvědčení říká, že vše co se nám v životě děje pro nás má pozitivní význam. A protože se mi zatím nepovedlo nalézt cestu jak se vyhnout strachu, učím se z něj udělat svůj pohon.

Nejdříve chci ale vysvětlit komunikační důvod strachu, o tom totiž v podcastu nemluvím. Každá emoce s sebou nese informaci. Strach je emoce. Máš z něčeho strach? Nebo tě někdy zastaví strach v tom udělat něco, co by Tvůj život udělalo radikálně lepším? Pokud jsi zatím nevytrénoval svůj sval odvahy skákat do věcí po hlavě, pak by tě mohl zajímat můj nedávný rozhovor se spisovatelkou z Bali Anie Songe. Pokud jsi ale bojovník, a spíše potkáváš strach po cestě, když už jsi nějaké rozhodnutí a skok do neznáma udělal, pak je tento podcast pro tebe.

Někdy je totiž strach odůvodněný. V mém případě se často stává, že mi nese informaci „kámo, na tuhle schůzku by ses měl lépe připravit, jinak to nedáš“. V takovém případě bych ho neignoroval a připravil se na možné nebezpečí. Hotovo? Ale pořád máš strach? Teď si můžeš pustit podcast :).

Poslouchej na SoundCloudu, nebo na iTunes

Sleduj na YouTube

Odebírej obří show každý týden

2017-09-17T18:49:33+00:00