Jaké jsou tvé silné stránky? | #17

5. září 2017

Přemýšlel jsi někdy o změně, ale nevíš co dál? Možná jsi v práci, která tě nenaplňuje, ale i nadále v ní zůstáváš, protože si pro sebe nedokážeš představit nic jiného. Možná jsi ve vztahu, ze kterého se bojíš vykročit ven. Ať už to je cokoliv, jsi zaseknutý. Víš, že se musíš posunout, ale nevíš jak na to. Máš dostatečnou motivaci, ale není kam vykročit. Už jsi v takovém stavu příliš dlouho.

Super ! 🙂

Aspoň s tebou budu mít méně práce. První položku úspěšné změny si můžeme odškrtnout: “něco se musí změnit”. 

Předtím než ti pomůžu objevit tvé dary, musíme zkontrolovat poslední dvě položky úspěšné změny. Prosím, projdi je se mnou:

1. Něco se musí změnit

To už máme, pecka!

2. to můžu změnit

Tohle se zdá jako triviální fráze, ale pokud nevěříš, že TY máš tu moc udělat změnu, pak se zbytečně zpomalíme. Můžeš to změnit? Ano? Paráda, jdeme dál.

3. Musím to změnit

S tou motivací na začátku jsem tě chtěl trochu zblbnout a donutit tě se zamyslet nad tím, jestli skutečně musíš vytvořit potřebnou změnu. Změna není otázkou strategie, ale otázkou motivace. 

Nepodceňuj se a nepodhodnocuj své dary. Jsi jedinečný(á) a máš v sobě vše co potřebuješ k tomu, abys ukázal(a) světu, co se v tobě skrývá. Jenže to něco, co máš jen ty, se nerado ukazuje někomu, kdo není 100% rozhodnutý pro sebe a svojí budoucnost a radši se usazuje s tím, co po něm chtějí ostatní. Jakmile se rozhodneš pro probuzení svého nitra a otevřeš se hledání svých darů, pak jsi ušel polovinu cesty k vítězství.

Nedávno se mě kamarád ptal “Dominiku, chci opustit svojí práci, ale nevím, co jiného bych mohl dělat, nevím v čem bych byl dobrý”. To, co jsem mu odpověděl ho zarazilo a myslím si, že je tam někde zaražený až dodnes: “To je hrozný. Určitě jsi strávil každý den alespoň hodinu hledáním své vášně, svých darů, zkoušení nových věcí, čtení knih a hledání lidí, kteří by ti pomohli se objevit. Žejo?

NO JASNĚ ŽE NE!

TAK CO ČEKÁŠ?”

To čekáš, že se ráno vzbudíš s životním posláním, talenty, které tě praští do nosu a živobytím klepajícím na dveře? Haha, hahaha… hahahahahaha…

Pojďme to vzít od začátku. Jsi rozhodnutý něco změnit, víš, že to můžeš změnit a je to pro tebe nový standard to změnit. Nyní můžeme přejít k tvým silným stránkám:

Poslouchej na SoundCloudu, nebo na iTunes


Odebírej obří show každý týden

2017-09-17T18:49:21+00:00