Obří síla FLOW | #18

12. září 2017

Flow. Pocit, díky kterému se cítíme naživu. Prožitek absolutního soustředění se. Extáze z nových neurologických spojení. Eufórie z růstu.

Co tento stav spouští, jak vlastně flow funguje a proč je klíčovou součástí štěstí a výjimečné kvality života studuje americký psycholog Mihaly Čosdifjsoejkfšdšíéíuds..

….Čiksentmihalí….

Mihaly Csikszentmihalyi (ano, jeho skutečné jméno), autor knížky Flow: Psychology of Optimal Experience .

Proč je pan Csikszentmihalyi můj favorit?

  1. Je to praktik.
  2. Není původem Američan (ale Maďar).
  3. Namísto uctívání učení pánů Freuda a Junga využívá jejich práci a staví na ní. S vírou, že lidská psychologie nemůže být rozbitá, pouze nepochopená a nevyužitá.

Dnes se naučíš, jak ze sebe a svého týmu vytáhnout maximum a navíc si to užít. Ta nejkouzelnější vize pana Mihalyho je vytvořit takovou platformu v korporátním i vzdělávacím prostředí, která bude přizpůsobena fungování lidské psychologie s maximalizací prožitků flow. Nejen že díky tomu budeme šťastnější, ale jako vedlejší účinek zůstaneme i chytřejší a ve větším souladu s našim okolím. Ideální droga :).

Než se pustíš do podcastu, mrkni na mé selské pochopení aktivace tohoto stavu.

Výsledek obrázku pro Csikszentmihalyi graph flow

Není vtipné, že jsme „prokletí“ potřebou expandovat? Jen tak můžeme zažívat extázi z nových neurologických spojení, které nám pomáhají lépe porozumět sobě i ostatním a užívat si aktivitu kterou děláme.

Užij si podcast :).

Poslouchej na SoundCloudu, nebo na iTunes


Odebírej obří show každý týden

2017-09-11T12:18:13+00:00