Doba jedová a prof. Anna Strunecká | #5

13. června 2017

Na střední jsem vážil 60 kg. Byl jsem totální vyžle! To byl vlastně jeden z důvodů, proč jsem se začal brzy starat o svou výživu a zdraví. Nebo spíš jen o tu výživu. Zdraví mě popravdě ani tolik tenkrát nezajímalo. Cíl byl jasný, přibrat alespoň 20 kg. To se mi po několika letech přejídání se podařilo, ještě před maturitou jsem měl 90 kg! Takové pěkné prasátko 🙂

Několik let na to se starám o výživu lidem různých věkových skupin, pohlaví a povolání. Od maminek po závodní atlety. Po nějaké době jsem zjistil, že si zdraví vždycky najde cestu, aby nám poukázalo na svoji důležitost. Někdy onemocníme, jindy jsme jen unavení.

Jedna z knížek, která mi pomohla v porozumění toho, jak naše tělo funguje v souladu s tím co jíme, je „Doba jedová“ od paní prof. Anny Strunecké. Krátce po přečtení knihy jsem jí požádal o schůzku, kde mě doslova okouzlila. Věřím, že by svět měl slyšet, co může nabídnout. Požádal jsem jí proto o rozhovor.

Mluvíme v něm o tom, jak by měl rámcově vypadat zdravý jídelníček, čemu se vyhnout, a třeba o faktu, že částečné hladovění není špatná věc. Kromě toho řešíme i otázky hormonální antikoncepce, alkoholu a antibiotik.

Poslouchej na SoundCloudu, nebo na iTunes

Sleduj na YouTube

Odebírej obří show každý týden

2017-12-11T13:35:49+00:00